موجود

بازاریابی استراتژیک مفاهیم و مطالعات موردی

نویسنده: راسل ابرات

بازاریابی استراتژیک مفاهیم و مطالعات موردی

تعداد
قیمت: 153,000 تومان

مدیر ارشد بازاریابی معمولاً بخشی از تیم ارشد اجرایی است که مسئول تدوین چشم‌انداز، مأموریت و استراتژی شرکتی یک سازمان است. پس از تصویب این موضوع توسط هیأت مدیره، مدیر ارشد بازاریابی و تیم وی، وظیفه تدوین و اجرای استراتژی بازاریابی برای تحقق این مأموریت را بر عهده دارند. همه این موارد بسیار ساده به نظر می‌رسد تا زمانی که به بیان آنچه استراتژی بازاریابی و داشتن درک روشنی از آن را شامل شود، بپردازیم. 
واراداراجان (2010، ص 130) این مفهوم را به شرح زیر تعریف می‌کند:
"استراتژی بازاریابی به الگوی یکپارچه تصمیمات سازمان اشاره دارد که انتخاب‌های مهم آن در مورد فعالیت‌های بازاریابی برای انجام و همچنین نحوه عملکرد این فعالیت‌ها و تخصیص منابع بازاریابی در بین بازارهای هدف، بخش‌های بازار و فعالیت‌های بازاریابی را به گونه‌ای مشخص می‌کند که محصولات یا خدمات سازمان به گونه‌ای تولید شود که برای مشتریان خلق ارزش کند و موجب دستیابی سازمان به اهدافش گردد."


نظرات بازاریابی استراتژیک مفاهیم و مطالعات موردی

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

مشخصات کتاب

نویسنده راسل ابرات
مترجم امیر غفوریان شاگردی
امید بهبودی
ناشر چاپ و نشر بازرگانی
تعداد صفحات 217 صفحه
دسته بندی مدیریت
تاریخ انتشار 1402
شابک 9786225941786
قیمت 153,000 تومان
زبان فارسی

فهرست مطالب


سخن مولف

این کتاب مجموعه‌ای از مواردی است که مفاهیم بازاریابی استراتژیک را بررسی می‌کند. ما به بازاریابی از دیدگاه استراتژیک و تصمیماتی که مدیران ارشد، از جمله مدیر ارشد بازاریابی، باید در رابطه با بازاریابی اتخاذ کنند، نگاه می‌کنیم. فصل‌های کتاب توضیح می‌دهند که بازاریابی استراتژیک چیست و سپس بخش‌بندی استراتژیک، موقعیت رقابتی و استراتژی‌های رشد، برندسازی شرکتی، مدیریت برند داخلی و مدیریت شهرت شرکت را مورد بحث قرار می‌دهد. هر فصل دارای مثال و حداقل دو مطالعه موردی است. خوانندگان با یادگیری نحوه ایجاد و به کارگیری استراتژی مبتنی بر بازار، دانش کاری مدیریت بازاریابی استراتژیک را به دست خواهند آورد. این کتاب بر کاربرد موضوعات مختلف بازاریابی از طریق استفاده از مطالعات موردی در زمینه‌ها و صنایع مختلف تمرکز دارد. دانشجویان می‌توانند تصمیم‌گیری استراتژیک داشته باشند و راه‌حل‌هایی برای مشکلات بازاریابی در دنیای واقعی پیشنهاد دهند.
این کتاب برای پشتیبانی و تکمیل بازاریابی در دوره اِم‌بی‌اِی یا دوره‌های اجرایی بازاریابی در نظر گرفته شده است و فرض بر این است که دانشجویان دوره اصلی بازاریابی را گذرانده‌اند و یا تجربه بازاریابی دارند.
هداف این کتاب از طریق تجزیه‌وتحلیل موارد زیر است:
بررسی نقش استراتژی شرکتی، تجاری و بازاریابی در بازاریابی استراتژیک.
شناخت مفاهیم بازارها و فضای رقابتی با تأکید بر موقعیت رقابتی و رشد آن‌ها.
تفسیر عناصر مختلف استراتژی بازاریابی و به کارگیری آن‌هادر یک موقعیت خاص در دنیای واقعی.
به کارگیری استراتژی‌های تصمیم‌گیری درست و داشتن چارچوب‌های تحلیلی برای مشکلات و مسائل بازاریابی.
به کارگیری چارچوب‌های اخلاقی در موقعیت‌های بازاریابی استراتژیک.
تمام موارد این کتاب فقط برای استفاده در کلاس درس در نظر گرفته شده است. آن‌ها برای نشان دادن مدیریت مؤثر یا غیرمؤثر یک موقعیت تجاری در نظر گرفته نشده‌اند. موارد در ابتدا توسط اعضای یک کلاس اِم‌بی‌اِی نوشته شده و سپس توسط نویسندگان ویرایش گردیده است. در نهایت تمایل داریم از افرادی که در نوشتن مطالعات موردی تلاش نموده‌اند قدردانی کنیم:
ایکس‌فینیتی شرکت مخابراتی کامکست؛ تلاش برای خدمات بهتر به مشتریان: استفانی آربولدا، لوکسیو بوسکز، هنل پینه و آنجلیکا سانچز.
شرکت هواپیمایی اسپیریت: دووندریوس برون، وارون دسای، کاترینا گارسیا، سریا نوئل و مونا پتره.
بحران هویت برگرکینگ؛ اکنون چه هویتی دارند؟: فاطمه احمد، لیلیانا باستیداس، استیان برگ، کاریداد کابررا، و جردن اوفر.
فلوریدا بلو؛ آبی‌ها با قانون مراقبت مقرون‌به‌صرفه: آلثیا کارتی، مانوئل مالو، کریستال مینور، استیو موگرمن و جسیکا استاینر.
صبحانه‌های تمام‌روز مک‌دونالد: دایانا بارینتوس دافو، خرم بخاری، کلودیا اسپینوزا هرناندز، اریک لووی و آنجلا نونز.
فِدکس؛ چگونه می‌توان رقابت را پیروز شد: عبدالعزیز آلوبایکان، لزلی گرین، کریستی گوسو، ژانل گوتیرز، آلیسه لیرنا و گلینس مور.


برچسب ها: بازاریابی استراتژیک مفاهیم و مطالعات موردی

© Copyright 2019 All Rights Reserved

طراحی سایت : نونگار پردازش

سبد خرید 0
مقایسه
0
فهرست مقایسه خالی است