موجود

نقش رهبری تحول گرا در نوآوری کارکنان

نویسنده: علیرضا زمانی

سازمان امور مالیاتی جمهوری اسلامی ایران

تعداد
قیمت: 172,000 تومان

امروزه اداره سازمان‌های پیشرفته و متعالی، مرهون زحمات مدیران لایق، آگاه و با کفایتی است که با به‌کارگیری دانش و فنون مدیریت در انجام این امر مهم توفیق یافته‌اند.

کتاب «نقش رهبری تحول گرا در نوآوری کارکنان»، دسترسی خوانندگان محترم را به نتایج حاصل از پژوهش‌های کاربردی انجام شده در این حوزه فراهم می‌آورد. یافته‌های حاصل از این پژوهش‌ها  و درس‌آموزی از تجربه این محققان راهی به سوی درک بهترین رهیافت‌های مدیریتی مهیا می‌سازد.

این کتاب با تاکید بر عوامل تعیین‌کننده‌ای همانند جو سازمانی مثبت که افزایش تعهد در سازمان را در پی خواهد داشت به مقایسه سبک‌های رهبری با تمرکز بر سبک‌های تحول‌گرا و عمل‌گرا می‌پردازد و در نهایت تاثیر ساختار نوآوری براساس سبک‌های رهبری، تعهد سازمانی و جو سازمانی را در سازمان امور مالیاتی مورد بررسی قرار داده است و  در نتیجه سبک رهبری (تحول‌گرا و عمل‌گرا) را مناسب‌ترین و کاراترین سبک مدیریتی برای این سازمان برای نیل به اهداف خطیر محوله شناسایی کرده است.

کتاب فوق، دانش طبقه‌بندی شده‌ای توام با نگرش و درکی عمیق از بهترین روش‌های نیل به نوآوری در کارکنان به‌دست می‌دهد و اشاره می‌کند رهبران تحول‌گرا چگونه رهبری می‌کنند.


نظرات نقش رهبری تحول گرا در نوآوری کارکنان

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

مشخصات کتاب

نویسنده علیرضا زمانی
مترجم علیرضا زمانی
ناشر چاپ و نشر بازرگانی
تعداد صفحات 193 صفحه
دسته بندی مالیه عمومی ودولت
تاریخ انتشار 1401
شابک 978
قیمت 172,000 تومان
زبان persian

فهرست مطالب


سخن مولف

چند دقیقه تامل!  

از کار کردن برای کدام مدیرانتان لذت می‌برید ؟ 
چرادر بعضی از سازمان‌ها، مدیران اسطوره و ماندگار می‌شوند؟
طیف گسترده‌ای از خواننده‌های محترم با واژه‌های مدیریتی از قبیل نوآوری، تعهد سازمانی و جو سازمانی مثبت و از این دست کلیدواژه‌ها در علم مدیریت به گذرا و یا شاید هم پرتکرار و عمیق آشنا باشند. اما فکر می‌کنم «رهبری» متناسب با فرهنگ و جو حاکم با سازمان، فرآیندی آنچنان رمزآلود است که از زمان‌های دور به یک نسبت مورد توجه افراد عادی، پژوهشگران و دانشمندان قرار گرفته است. به‌عبارت دیگر رهبری به‌دلیل نقشی که در اثربخشی فردی و گروهی ایفا می‌کند، عنوان بسیار مشهوری در رفتار سازمانی است و از آنجا که موضوع رهبری، طی اعصار گوناگون مفتون ساخته از نظر شواهد تاریخی هم با عملکرد بهتر و هم با نوآوری همراه است و از طریق به‌سازی روابط انسانی در بروز نوآوری دخالت دارد.
از آنجا که رهبری را هنر یا فرآیند نفوذ و تاثیرگذاری بر دیگران به نحوی که با میل و اشتیاق و حداکثر توان خود برای دستیابی به هدف‌های گروهی کوشش نمایند تعریف کرده‌اند، می‌توان فهمید که این مبحث به‌طور مستقیم با ایجاد انگیزه و تعهد در کارکنان برای رسیدن به اهداف سازمانی سرو کار دارد. از این‌رو از شروع کار حرفه‌ای در سمت‌های مختلف مدیریتی بنده در محیط‌ها و تجربه‌های مختلف کاری مورد علاقه و توجه اینجانب بوده و به دفعات تجربه شده است که عملکرد و رفتار کارکنان در مواجه با مدیران مختلف با سبک‌های رهبری گوناگون تفاوت معنی‌داری در برداشته است و از همین‌رو علاقه به  پژوهش در خصوص مولفه‌های مرتبط با سبک‌های رهبری متناسب سازمان مالیاتی که در نهایت منجر به نوع‌آوری در کارکنان شود، ایجاد شده است.
خوانندگان محترم چه بسا ویژگی یک رهبر اثربخش و تحول‌گرا را در وجود خود به‌وضوح بیابند و شاید پس از مطالعه این کتاب، در ارزیابی قبلی خود راجع‌به همکاران متعهد و نوآور خود و تغییرات مورد نیاز در جو سازمانی حاکم در محیط کاریشان تجدیدنظر به‌عمل آورند.

برچسب ها: نقش رهبری تحول گرا در نوآوری کارکنان

© Copyright 2019 All Rights Reserved

طراحی سایت : نونگار پردازش

سبد خرید 0
مقایسه
0
فهرست مقایسه خالی است