1402/08/07 ساعت 15:10:18

اولین نمایشگاه معدنکاری دیجیتال


(گزارش اختصاصی شرکت چاپ و نشر بازرگانی)

اولین نمایشگاه معدنکاری دیجیتال در راستای به‌کارگیری تکنولوژی‌های نوین صنعت معدنکاری، معرفی شرکت‌ها و استارتاپ‌های پیشرو در این زمینه و آموزش مفاهیم و مقدمات معدنکاری دیجیتال امروز ۲۱ شهریور ماه با حضور مدیران عامل و فعالان حوزه معدن و صنایع معدنی و به همت گروه رسانه‌ای دنیای اقتصاد در هتل المپیک تهران آغاز به کار کرد. 

 مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در اولین همایش و نمایشگاه معدنکاری دیجیتال ۱۴۰۱گفت : تحول دیجیتال در بخش های مختلف، افزایش بهره وری و مدیریت ریسک ها را در پی دارد و کشورمان در این زمینه با شرایط مناسبی که دارد، چشم انداز خوبی نیز برای آینده ترسیم نموده است. 


ایرج رخصتی، خاطر نشان کرد: اگر قرار است معدن‌ها جایگزین اقتصاد نفتی شود باید اکتشاف به سرعت صورت گیرد و از آنجا که ذوب آهن به عنوان مادر معدن‌داری کشور است و ما یک کارخانه نیستیم بلکه صنعتی هستیم از زیر مجموعه یک کشور بزرگ که سعی دارد در شرایط تحریمی ۲۰ ساله و ۱۲ سال فشار حداکثری با قدرت به جلو پیش رود.


مدیر عامل ذوب آهن اصفهان با اشاره به اینکه در کشور‌های پیشرفته دنیا میانگین عمق اکتشاف و بهره‌برداری از معادن ۳۰۰ متر و میانگین دنیا ۸۰ متر است، اما در کشور ما در بهترین شرایط، ۱۰ متر است گفت: استفاده از ابزار دیجیتال، هوشمندسازی و تجهیزات به‌روز در بهره‌برداری و اکتشاف بسیار کاربردی است و می‌تواند شرایط را بهبود بخشد. در واقع در زمینه اکتشاف در کشور عملکرد مطلوبی نداشته ایم و نیاز است همکاری بیشتری از طرف دولت با فولاد سازان بزرگ انجام شود.


رخصتی گفت: ذوب آهن اصفهان مادر معدنکاری در کشور است و نباید اولین فولادساز کشور برای تامین مواد اولیه خود دچار مشکل شود. این درحالی است که پهنه‌های اکتشافی درخواست شده از طرف این شرکت منتظر تصمیم گیری وزیر محترم صمت است که البته هنوز تعیین تکلیف نشده است.وی افزود: این مجتمع عظیم صنعتی به عنوان یک مجموعه بورسی برای سرمایه گذاری در بخش زغالسنگ کشور اعلام آمادگی کرده است و در این زمینه باید حاکمیت حمایت لازم را داشته باشد، زیرا تولید این کارخانه بدون یارانه انرژی انجام می‌گیرد.


شایان ذکر است اولین دوره همایش و نمایشگاه معدنکاری دیجیتال در راستای به کارگیری تکنولوژی‌های نوین صنعت معدنکاری، معرفی شرکت‌ها و استارت‌آپ‌های پیشرو در این زمینه و آموزش مفاهیم و مقدمات معدنکاری دیجیتال امروز ۲۱ شهریور ماه با حضور مدیران عامل و فعالان حوزه معدن و صنایع معدنی، به همت گروه رسانه‌ای دنیای اقتصاد در هتل المپیک تهران آغاز به کار کرد و تا ۲۳ شهریورماه ادامه دارد.


                                                                                                  

© Copyright 2019 All Rights Reserved

طراحی سایت : نونگار پردازش

سبد خرید 0
مقایسه
0
فهرست مقایسه خالی است