موجود

ذهن مصرف کننده

.

تعداد
قیمت: 26,000 تومان

در زمان انتشار این کتاب تمام تلاش ممکن صورت پذیرفته است تا نسبت به صحت اطلاعات موجود در کتاب اطمینان حاصل شود. لذا ناشر و مولف مسئولیتی در قبال اشتباهات و از قلم افتادگی برخی مطالب ندارند. ویراستار، ناشر یا نویسنده هیچگونه مسئولیتی در قبال استفاده از مطالب موجود در کتاب نمی‌پذیرند. 

اولین چاپ کتاب در بریتانیا و ایالات متحده در سال 2012 توسط «کوگان پیج لیمیتد» صورت پذیرفت.

هرگونه تکثیر، انتقال و یا نسخه برداری از مستندات این کتاب به هر شکلی، طبق گواهینامه صادر شده از CLA منوط به کسب اجازه کتبی از ناشر می‌باشد. مگر برای تحقیقات و مطالعات شخصی و نقد کتاب که توسط قانون کپی رایت، طراحی و حق امتیاز سال 1988 مجاز شمرده شده است. برای کسب اجازه از ناشر برای تکثیر مطالب از آدرسهای ذیل کمک بگیرید:

-         بریتانیا / لندن N1 9JN /   جاده پنتونوایل120 

-         ایالات متحده / فیلادلفیا PA 19102 / خیابان والنات 1518/ سویت 1100

-         هند / دهلی نو 110002 / داریاگناج / جاده آنساری 4737/23

حقوق تالیف این کتاب مطابق با قانون کپی رایت، طراحی و حق امتیاز سال 1988، متعلق به پپ مارتینز می‌باشد.

 

احتمالا ما انسانها به این دلیل به تفکر منطقی خود افتخار میکنیم که ما را از چهارپایان متمایز میکند. علیرغم شواهدی که نشان میدهند که ما به‌وسیله علاقه­ی ناگهانی، غریزه و تفکر غیر منطقی هدایت میشویم، اما دوست داریم باور کنیم که اساسا بر اساس تفکر منطقی رفتار میکنیم. شما موفقیت ماگارونی، تاماگوچی و یا حتی آی­پد را چطور توضیح میدهید؟

در این کتاب «پپ مارتینز» از مثالهایی روزمره برای توضیح به این نکته پی میبرد که چطور علائق ناگهانی ما، غریزه و شناخت ما با یکدیگر ترکیب میشوند تا واکنش ما نسبت به دنیای پیرامونمان را شکل دهند. او دنیایی که ما به‌وسیله حواسمان تجربه میکنیم با دنیایی که در ذهنمان میشناسیم در کنار یکدیگر قرارداده و چگونگی شکل‌گیری معنا و مفهوم ذهنی ای که به برندها قدرت بخشیده و آنها را ارزشمند میکند، بررسی کند.

این کتاب، یک کتاب معمولی در زمینه علم عصب‌شناسی نیست. بلکه یک تجربه منحصربفرد درخصوص تجربیات روزمره و اتفاقاتی است که در پشت صحنه چگونگی عملکرد ذهن رخ میدهد. این نکته قابل تامل است که همه ما محققینی هستیم که سعی در فهم خود و دنیای اطرافمان داریم.

نایجل هولیس / نائب رئیس و تحلیلگر ارشد میلوارد براون در ایالات متحده

به‌عنوان بازاریابان ما در تلاشیم تا در چگونگی درک برندها تاثیرگذار بوده و مصرف‌کننده را تشویق به خرید مجدد کنیم. برای نیل به این هدف ما از زبان مصرف‌کننده، خریدار و افراد پاسخگو استفاده میکنیم. اما حقیقت اینست که ما با افراد و انسانها سر و کار داریم و این تعریف شامل ما، خانواده‌ها و دوستانمان هم میشود.

این کتاب یک راهنمای خوب برای بازاریابان بوده و ما را تشویق میکند تا در مورد افراد و زندگی روزمره آنها و اینکه چگونه درک ما نسبت به مغزمان، واکنش ما را نسبت به تجربیاتمان توضیح میدهد، بیاندیشیم. با توجه به این فهم جدید در مورد چگونگی واکنش ما به تجربیاتمان، آنچه بیاد می­آوریم و اینکه چطور تصمیم میگیریم، بازاریابان میتوانند ارتباط شخصی مناسبی میان برندها و افراد ایجاد کنند.

با این کتاب ما سعی نداریم به کتابهای آکادمیک موجود بیافزاییم و یا فهم زیست شناختی دیگری ارائه دهیم. این کتاب در دسترس بازاریابان و تبلیغ‌کنندگان است تا افکار و رفتارهای روزمره­ی ما را با فعالیتهای بازاریابی ارتباط دهند.

گردون پینکات / مدیر میلوارد براون - وارویک - بریتانیا

در طول 10 سال آموزش و بیش از 20 سال تجربه در زمینه بازارپژوهی، توانسته­ام مفیدبودن روشهای کمی و کیفی جمع­آوری و تحلیل اطلاعات ارائه شده توسط مصرف‌کنندگان را شخصا ببینم.

در سال‌های بعد تشریح علمی نژادهای بشری، امکان زندگی کردن با مصرف‌کنندگان و شانس مشاهده رفتار آنها را به‌صورت مستقیم و زنده فراهم نمود و بدین صورت ابزار مطالعه دیگری را در اختیار ما گذاشت. اکنون علم عصب‌شناسی به بازارپژوهی رسیده و روشهای سنتی را به چالش میشکد. من در لهستان به دنیا آمده و همانجا بزرگ شدم. کشوری که از این نگاه استقبال گسترده­ای نموده است. من یکی از طرفداران این نگاه بوده­ام.

«پپ مارتینز» یکی از بهترین محققان زمان ما بوده و به خوبی میداند که راههای بسیاری برای رسیدن به حقیقت و ذات مطالب وجود دارد. مهمتر اینکه این مسیرها مکمل یکدیگرند.

کتاب «ذهن مصرف‌کننده»، دانش عملیاتی خوبی در مورد مفاهیم مرتبط با برند، خدمات و محصولات، ارائه میدهد. این کتاب به سبکی نامتعارف و سرگرم‌کننده نوشته شده است.

باورکنید، نخواندن این کتاب یک بدسلیقگی خواهد بود.

کریزستوف کروسزکی / مدیر میلوارد براون - ورشو - لهستان

اولین کتاب پپ با نام "مطالعه کیفیت"، به مطالعه تکنیکهای کیفی اختصاص داشت که به بازاریان کمک میکرد تا درک بهتری نسبت به تفکرات مصرف‌کننده و چرایی وجود این نوع تفکر کسب کنند. آن کتاب علاقه نویسنده به درک رفتارهای انسان را نشان میداد.

تکنیکهای کیفی، طبیعت انسان را با کمک ابزارهای روانشناسی بررسی میکند. پر واضح است که افکار فرویدی، ذهن «پپ» را تحت تاثیر قرار نداده است. فروید عموما توسط علم، شخصیتی غیرعلمی در نظر گرفته میشود که نمیتوان نظریات علمی را براساس تفکرات او شکل داد. از طرف دیگر علم عصب‌شناسی، براساس تحقیقات زیست شناختی عصب شکل گرفته است. این دو نمونه تفاوتهای بسیاری با یکدیگر دارند. «پپ» در کتابش جسارت ترکیب هردو نگاه را داشت و هردوی آنها را با دیگر مفاهیم روانشناسی درخصوص احساسات و شخصیت در آمیخت.

کتاب ذهن مصرف‌کننده مقدمه ای بر علم عصب‌شناسی است.در این کتاب میتوان آموخت که چطور مغز ساخته شده و ساختارهای اولیه استدلال، تصمیم­گیری، احساسات و حواس کجا قرار گرفته­اند. وجود این مطالب در کتاب تنها به‌دلیل ارائه دانش نیست بلکه «پپ» آنها را توصیف میکند تا بتواند مفاهیم بازاریابی را بهتر بازگو کند. باید اصل و ذات حافظه، توجه و احساسات را فهمید تا بتوان یک برند موفق ایجاد کرد.

این کتاب صرفا یک تئوری نیست. بلکه بیشتر به این نکته می‌پردازد که چطور میتوان آن را در فعالیتهای بازاریابی بکار برد و برند ساخت. همچنین این کتاب بیان میکند که چطور آخرین پیشرفتهای علمی، فعالیتهای بازاریابی کنونی را تحت تاثیر قرار داده اند.

پاول کیاسک / مدیر فعالیتهای علم عصب‌شناسی میلوارد براون - ورشو - لهستان

فیزیک در برابر متافیزیک، بدن و روح، مغز و ذهن. این مفاهیم برای سالیان سال به‌عنوان مفاهیمی مستقل از یکدیگر در نظر گرفته میشدند. با این وجود قرن 21 ارتباط و وابستگی این مفاهیم به هم را بیش از پیش نشان میدهد. قبل از ظاهر شدن ذهن انسان، ماده و انرژی میلیونها سال به تکامل پرداختند که نتیجه آن یک چیز خارق­العاده و پیچیده است که میزبان ابعاد متفاوتی میباشد: روانشناسی (بله، چیزی در سر ما وجود دارد!)، زیست‌شناسی (مغز به‌عنوان بدن فیزیولوژیکی بخشی از فیزیولوژی بدن)، اجتماعی (روابط ما با دیگران) و نگاه تاریخی (مدیریت گذشته، حال و آینده).

در این کتاب، «پپ» به‌صورت واضح به ما نشان میدهد که ذهن ما چگونه کار میکند. از زندگی روزمره تا زندگی برندها و ارتباطات. پپ، که یک دوست خوب محسوب میشود و با او تجربیات حرفه­ای متعددی داشته‌ام، کنجکاوی وافری نسبت به ذهن و پیشرفت علم عصب‌شناسی دارد. آنگونه که وی در خصوص این مطالب صحبت میکند، بسیار هیجان‌انگیز و مفرح است. اما این کار نیاز به مطالعه و دانش عمیقی دارد. لذا فریب سادگی «پپ» را نخورید. او همیشه شما را بیشتر از آنچه فکر می‌کنید، می‌شناسد.

از خواندنتان لذت ببرید و شانس ملاقات با فردی که در پشت این کتاب وجود دارد را از دست ندهید!

سیسال کناری / مدیر میلوارد براون - لندن - بریتانیا

چند ماه قبل وقتی پپ به من گفت که قصد نوشتن کتابی در مورد ذهن مصرف‌کننده را دارد و توضیح داد که این کتاب شامل چه مطالبی خواهد بود، دو مطلب به ذهن من خطور کرد: یکی اینکه نهایتا به چگونگی فعالیت برج کنترل پی خواهم برد. من همواره در خصوص یادگیری مفاهیمی که این موضوع را توصیف میکنند، تنبلی به خرج داده­ام. اما پپ در این خصوص هم مینویسد و هم صحبت میکند و البته خوب هم صحبت میکند. نکته بعدی اینکه من نهایتا قادر خواهم بود تا دلایل علائق شدید خودم را به خرید تکنولوژی‌های جدید (من به محصولات اپل بسیار علاقه مندم) توضیح دهم. دیگر دلائلی برای توجیه خودم ندارم. به همین دلیل نیاز به دلائلی جدیدی دارم تا بتوانم این عادت خود را ادامه دهم.

چند هفته پیش، من یکی از افراد خوش شانسی بودم که یکی از نسخه‌های پیش نویس کتاب را دریافت کردم و در طول سفری که با قطار داشتم همزمان سریعا به مطالعه کتاب پرداختم و توانستم نیمی از کتاب را مطالعه کنم چرا که آن را بسیار جذاب، لذت بخش و آسان یافتم. همان روز و در طی یک ملاقات، احساس کردم که زمانیکه دیدگاه خودم را بیان میکردم، استدلال و احساساتم با یکدیگر در تعادل بسر میبردند. خوانندگان زمانی این جملات را درک خواهند کرد که خواندن کتاب را به اتمام برده باشند.

من آن روز در بارسلونا و در مسیر بازگشت واقعا میخواستم کتاب را به اتمام برسانم و همینطور هم شد. وقتی به خانه رسیدم با نگاه، درک و دید جدیدی که کتاب به من داده بود شروع به بازگوکردن مطالب کردم. اکنون و با خواندن کتاب من از خودم، اطرافیانم و همینطور شغلم، کمی بیشتر میدانم. من حتی میدانم که چرا اخیرا برای پسر دوازده ساله‌ام یک «بلک بری» خریده‌ام.

تبریک میگویم پپ! فکر میکنم که تو دوباره موفق شده‌ای!

وینست کاندس / مدیر میلوارد برآون – مادرید - اسپانیا

این کتاب کمک بزرگی به فعالیتهای حرفه ای بازیابی میکند و کمک میکند تا بفهمیم که چطور فعالیت ما در حال پیشرفت است؛ مسیری که در قرن 21 در پیش گرفته‌ایم ما را نسبت به نیازمان برای درک فرایندهای ذهنی مصرف‌کننده آگاه میکند.

«پپ مارتینز» که عادت دارد در طول فعالیتهای ذهنی متفاوتی بشکلی ساده راهنمایی کند، هر فصل را با خلاصه مختصری از نکات کاربردی که در طول فصل آموخته ایم و با در نظر گرفتن برندها، به پایان می‌رساند.

من همواره فکر میکردم که تخصص در حوزه بازاریابی حرفه بسیار هیجان انگیزی است. شما به یک توجه بشردوستانه در حد بالا نیاز دارید و دانستن اینکه برندها همانند انسانها هستند و این کتاب بخوبی این مطلب را نشان میدهد.

برندها باید در ابتدا اصیل باشند تا معتبر بشوند. باید میان آنچه میاندیشند (ارزشهایشان)، احساساتی که ایجاد میکنند (آنچه احساس میکنند)، آنچه میگویند (ارتباطاتشان) و فعالیتهایی که انجام میدهند (آنچه انجام میدهند) ارتباط وجود داشته باشد.

متشکریم از تو «پپ» که به ما یادآوری کردی که موفقیت داشتن چیزی است که میخواهید و خوشبختی خواستن چیزی است که دارید.

انریک لارومب / مدیرکل یوروگپ/سان سباستین اسپانیا

مطمئنم که برای بسیاری از ما و همینطور برای من، مغز یک اندام پیچیده است که قابلیتهای زیادی داشته و بسیار پیچیده میباشد. در این کتاب، «پپ»، مغز را قابل نفوذ و خارق العاده جلوه میدهد. در انتهای کتاب شما احساس میکنید که در مورد چگونگی فعالیت مغز مطالب زیادی میدانید و خود را یک متخصص در مورد این موضوع میدانید.

البته با توجه به دنیای بازاریابی و تحقیقات این مطلب چندان تعجب برانگیز نیست. با این وجود کلمه "علم عصب‌شناسی"، جدی و دشوار بنظر میرسد. شاید بهتر باشد تا رها شود تا دیگران بر روی آن کار کنند. اما در این کتاب علم عصب‌شناسی به‌عنوان یکی از مفاهیم کلیدی معرفی میشود و..... مفهوم آن بخوبی روشن است! لذا اگر میخواهید بدانید چرا مصرف‌کنندگان آنگونه رفتار میکنند و یا چرا شما به آن صورت رفتار میکنید، این کتاب به شما کمک میکند تا راجع به فرایندهای متفاوتی که در ذهن همه ما میگذرد، اطلاعاتی را کسب کنید.

کاترین کوهلر / مدیر میلوارد براون بارسلونا اسپانیا

نظرات ذهن مصرف کننده

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

مشخصات کتاب

نویسنده احمد روستا
پرویز علیلو
مترجم
ناشر شرکت چاپ و نشر بازرگانی
تعداد صفحات 256 صفحه
دسته بندی رفتار و حقوق مصرف کننده
تاریخ انتشار 1393
شابک 0
قیمت 26,000 تومان
زبان persian

فهرست مطالب

مقدمه.. _x000D_ فصل اول: مقدمه.. _x000D_ نگاهی به گذشته. _x000D_ تولد علم عصب‌شناسی.. _x000D_ بازاریابی عصب پایه چیست؟. _x000D_ علم عصب‌شناسی در حال تولید است... _x000D_ نگاهی گذرا به آینده. _x000D_ هدف این کتاب... _x000D_ فصل دوم: نقطه شروع: ارکان ذهن انسان.. _x000D_ تکامل غیرقابل پیش بینی است... _x000D_ سه بخش مغز. _x000D_ چهار عملکرد ذهنی اساسی.. _x000D_ ذهن و تئاتر. _x000D_ وارد ذهن خود شوید! _x000D_ فصل سوم: ساعت کوکی زنگ می‌زند! _x000D_ خلاصه‌ای از مهمترین نکات در مورد برندها _x000D_ فصل چهارم: دنیای اطراف ما _x000D_ واقعیت بیرونی در برابر واقعیت درونی.. _x000D_ ذهن ما ادراک ما را تحت تاثیر قرار میدهد.. _x000D_ تحلیل لوگوهای مختلف... _x000D_ تحلیل لوگوی "کارفور""”CARREFOUR. _x000D_ خلاصه‌ای از مهم ترین نکات در مورد برندها _x000D_ فصل پنجم: احتیاط کنید، مراقب باشید! _x000D_ محیط اطراف ما درحال اشباع شدن است. _x000D_ توجه در عمل: در سوپرمارکت یا دیسکو. _x000D_ تفاوت بین ادراک و توجه. _x000D_ مبانی روان فیزیولوژی در مورد توجه. _x000D_ خلاصه‌ای از مهمترین نکات در مورد برندها _x000D_ فصل ششم: آیا به یاد می‌آورید؟. _x000D_ حافظه ما و گوگل.. _x000D_ ما انواع گوناگونی از حافظه داریم.. _x000D_ حافظه رویه‌ای در برابر حافظه اعلانی.. _x000D_ حافظه بلند مدت (LTM) دربرابرحافظه کوتاه مدت (STM) _x000D_ حافظه عقلانی در برابر حافظه احساسی.. _x000D_ حافظه هوشیار در برابر حافظه غیر هوشیار. _x000D_ حافظه و حواس.... _x000D_ حافظه درحال فعالیت... _x000D_ حافظه هم ساخته و هم بازسازی میشود. _x000D_ اشتباه دراستفاده کردن از نامها _x000D_ یک مطالعه تحقیقاتی برروی بیاد آوری شعارهای تبلیغاتی.. _x000D_ طراحی پرسشنامه‌ها یا ترسیم خطوط راهنما _x000D_ خلاصه‌ای از مهمترین نکات در مورد برندها _x000D_ فصل هفتم: فوق‌العاده! _x000D_ ریشه کلمه ی" هیجان". _x000D_ ارتباط ما با احساساتمان چیست؟. _x000D_ احساسات چگونه متولد و کجا زندگی میکنند؟. _x000D_ عصب‌های آیینه‌ای.. _x000D_ برند، ارتباطات و احساسات... _x000D_ خلاصه‌ای از مهمترین نکات در مورد برندها _x000D_ فصل هشتم: چقدر باهوش! _x000D_ رویکرد کلاسیک در مورد هوش.... _x000D_ معنای جدیدی در مورد هوش.... _x000D_ هوش اجتماعی.. _x000D_ فصل نهم: چه کسی اینجا رئیس است؟. _x000D_ رئیس.... _x000D_ من که هستم؟. _x000D_ من چگونه ام؟. _x000D_ خلاصه‌ای از مهمترین نکات در مورد برندها _x000D_ فصل دهم: تصمیم خود را بگیرید.. _x000D_ یک سنت فرهنگی دیرینه. _x000D_ اشتباه دِکارتس.... _x000D_ در جستجوی اسپینوزا _x000D_ عقلانی، احساسی.. _x000D_ مصرف‌کننده و تصمیم‌گیری.. _x000D_ فعالیتهای تبلیغاتی، عقل و احساسات... _x000D_ خلاصه‌ای از مهمترین نکات در مورد برندها _x000D_ فصل یازدهم: من می‌خواهم شاد باشم.. _x000D_ توهم خوشبختی.. _x000D_ خوشبختی از نگاه روانشناسی.. _x000D_ خوشبختی در سطح بیولوژیکی.. _x000D_ مطالعه خوشبختی در میلوارد براون.. _x000D_ خلاصه‌ای از مهمترین نکات در مورد برندها _x000D_ فصل دوازدهم: خوابم می‌آید! _x000D_ زمانی برای استراحت... _x000D_ رویا و تبلیغات... _x000D_ خلاصه‌ای از مهمترین نکات در مورد برندها _x000D_ فصل سیزده: خلاصه‌ای از فعالیتهای ذهنی مغز.. _x000D_ خلاصه‌ای از مهمترین نکات در مورد برندها _x000D_ فصل چهاردهم: برندها، ارتباطات و ذهن... _x000D_ عملکرد برند.. _x000D_ چالشهای جدید برای برندها _x000D_ عناصر کلیدی برای موفقیت برند.. _x000D_ برترین برندها _x000D_ ده برند برتر دنیا در سال 2010 _x000D_ ارزش برند همه محصولات در سال 2010 افزایش یافت... _x000D_ ساختن برند.. _x000D_ دستور العملهایی برای ساختن برندهایی سالم و قوی.. _x000D_ مدل نایجل هولیس و گوردن پینکوت... _x000D_ تعریف... _x000D_ تجربه متفاوت معنادار. _x000D_ تقویت کردن.. _x000D_ انقلاب دیجیتال.. _x000D_ زبان عشق در رسانه اجتماعی: قوانینی جدید برای فعالیت برند.. _x000D_ رسانه اجتماعی، رفتار و نگاه ما را تحت تاثیر قرار میدهد.. _x000D_ برندها در رسانه اجتماعی.. _x000D_ خلاصه‌ای از مهمترین نکات در مورد برندها _x000D_ فصل پانزدهم: میلوارد براون و علم عصب‌شناسی.. _x000D_ ذهن برند شده. _x000D_ افزایش قدرت مغز. _x000D_ کمک علم عصب‌شناسی به بازار پژوهی.. _x000D_ ای‌ای جی: نمونه مطالعاتی آب جو لچ.. _x000D_ ردیاب چشم.. _x000D_ ردیاب چشم: مطالعه نمونه "دالس و گابانا". _x000D_ ردیاب چشم: نمونه مطالعاتی "یوفوریا" (کالوین کلین) _x000D_ ردیاب چشم: نمونه مطالعاتی "سنتاندر- فراری". _x000D_ نگاهی گذرا به اینده. _x000D_ فصل شانزدهم: بازتاب نهایی: فلسفه و ذهن... _x000D_  

سخن مولف

پیش از هر چیز این کتاب را به همسرم النا و فرزندانم دیوید و پاتریشیا تقدیم می‌کنم؛ چرا که آنها مهم‌ترین بخش‌های ذهن مرا به خود اختصاص داده‌اند. دوست دارم از والدین، برادران و خواهرانم به‌دلیل تاثیرات عمیقی که بر من گذاشته‌اند تشکر کنم. من بسیار خوش‌شانس بوده‌ام که توانسته‌ام تاثیرات مثبت و بزرگی را از یک خانواده بزرگ دریافت کنم.

_x000D_

همچنین باید به خانواده، دوستان، همکاران و مصرف‌کنندگان هم اشاره کنم. ذهن من به‌دلیل تعامل با همه این افراد هر روزه در حال شکل‌گیری بوده و به این شکل‌گیری ادامه می‌دهد.

_x000D_

تشکر ویژه از حمایت‌های روزانه از طرف یوهان فرر، ویدال، پل ویلیام تونر، آدولف فرناندز مانوئل آمجیراس، پیرال پیرز، یوآ مارکز، ماریو خوزه سانتز، ریز نایرآ، بیتریز اوزرز و همه افرادی که در میلوارد براون به من کمک کرده‌ام، دارم.

_x000D_

نایجل هولیس، گردون پینکات، گراهام پیج، کرستزوف کروسوزکی، پاول سیاسک و سیسیل کناری از ابتدا و زمانی‌که این کتاب تنها یک ایده بود به من کمک زیادی کرده‌اند؛ از مطالعه صبورانه این کتاب و نظرات مفیدشان  و برای بیان نظراتشان در بخش مقدمه تشکر می‌کنیم.

_x000D_

نایجل هولیس و گردون پینکات مدل‌های جدیدی برای تحلیل به من معرفی کردند (مدل مبتنی بر ارزش)   که من در خصوص آن در فصل برندها، ارتباطات و ذهن صحبت کرده‌ام.

_x000D_

پیتر والش و کریستانا پیترسن اجازه دسترسی به همه داده‌هایشان در تحقیقاتشان درباره صد برند ارزشمند دنیا در سال 2010، را به من دادند. من از این فرصت استفاده کرده و از کمک‌های بسیارشان تشکر می‌کنم.

_x000D_

از رابطه کاری و ارتباط دوستی خود با «وینست کندز» بسیار لذت برده‌ام. باید از او بابت همه زمان‌هایی که به من مشاوره فکری داد، تشکر کنم. او برای به واقعیت رساندن این کتاب و همچنین مقدمه کمک زیادی کرد.

_x000D_

در مورد «انریک لارونوک» هم نیز به همین صورت است. ما فهم دوجانبه حرفه‌ای داریم و خارج از محیط کار اشتراکات بسیاری با هم داریم. ما برای مدت طولانی یکدیگر را نمی‌شناختیم، اما دستاوردهای خوبی داشتیم که مثمرثمر بوده‌ است. انریک از تو بابت جملاتت در بخش مقدمه تشکر می‌کنم.

_x000D_

می‌خواهم از شرکت‌هایی که نامشان در کتاب ذکر شده، تشکر کنم چرا که به ما اجازه استفاده از نتایج تحقیقات و تبلیغاتشان در خصوص برندها را دادند. همین‌طور باید از همکاری «میکت هامفری» و «دلیس هافس» که برای چاپ این کتاب نقش برجسته‌ای داشتند (ویراستاری، چاپ، ترجمه) هم تشکر کنم.

_x000D_

علاوه بر این باید به نقش «جان فینچ»، مدیر ویراستاری کوگان پیج که از ابتدا علاقه زیادی به کتاب نشان داد هم تشکر کنم.

_x000D_

در نهایت باید از «دنی گونزالز» برای خلاقیت و همکاریش تشکر کنم. او اشکال گرافیکی درون کتاب را طراحی نموده است.

_x000D_

و در نهایت از همکارم «کاترین کوهلر» در میلوارد براون بارسلونا به‌دلیل خواندن دقیق پیش‌نویس و همچنین جملات محبت‌آمیزش در مقدمه تشکر می‌کنم.

_x000D_

و از همه شما، خوانندگانم، برای اینکه اینجایید و بخشی از زندگی مرا تشکیل می‌دهید، تشکر می‌کنم.

_x000D_

پپ مارتینز / مدیر میلوارد براون آبریا

برچسب ها: ذهن مصرف کننده

© Copyright 2019 All Rights Reserved

طراحی سایت نونگار پردازش

سبد خرید 0
مقایسه
0
فهرست مقایسه خالی است