موجود

نظام حقوقی و مناقصات و معاملات دولتی و عمومی

نویسنده: رضا پاکدامن

معاملات دولتی و عمومی

تعداد
قیمت: 240,000 تومان

حجمی انبوه از قوانین و مقررات ناظر بر فعالیت‌‌های اقتصادی دولتی و عمومی موجب غیرشفاف شدن محیط اقتصادی کشور شده و حتی زمینه بروز فساد را فراهم کرده است. زیرا در محیطی کسب‌وکار که مقرراتی محدود و شفاف حاکم باشد، امکان بروز فساد محدودتر خواهد شد.

اعتقاد نویسنده بر این است که ضابطه‌مند کردن معاملات دولتی از طریق تنظیم قوانین و مقررات و تهیه الگوهای قراردادی همسان توسط دولت نقش مهمی در انضباط اقتصادی و افزایش کارایی بخش دولتی دارد.

کتاب نظام حقوقی مناقصات و معاملات دولتی و عمومی به بررسی نظام حقوقی فعلی حاکم بر معاملات دولتی و بخش عمومی و نقد ضعف‌های آن با رویکرد افزایش کارایی و انضباط اقتصادی در فعالیت‌های اقتصادی دستگاه‌های اجرایی و شرکت‌های دولتی و عمومی می‌پردازد.


نظرات نظام حقوقی و مناقصات و معاملات دولتی و عمومی

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

مشخصات کتاب

نویسنده رضا پاکدامن
مترجم
ناشر شرکت چاپ و نشر بازرگانی
تعداد صفحات 295 صفحه
دسته بندی مالیه عمومی ودولت
تاریخ انتشار 1397
شابک 9789644686344
قیمت 240,000 تومان
زبان فارسی

فهرست مطالب

از معامله با دولت نترسید! این یک فرصت بزرگ است..._x000D_  _x000D_  دولت جمهوری اسلامی ایران با ساختار وسیع و تعداد انبود پرسنل خود، در فعالیت‌های اقتصادی و پروژه‌های اجرایی متعددی حضور دارد و به جهت تامین اقلام مصرفی و عملیاتی مورد نیاز این افراد و پروژه‌ها، به بزرگترین مشتری کالاها و خدمات در کشور ما بدل شده است. به همین دلیل، شرکت‌ها نباید فرصت فروش محصولات و خدمات خود به این مشتری مهم را از دست بدهند. _x000D_ در عین حال همه روزه اخبار و شایعات بسیاری درباره سختی کار با دولت، بروکراسی پایان‌ناپذیر، طولانی شدن زمان تسویه حساب یا حتی عدم پرداخت مطالبات مجریان از سوی دولت و ... به گوش می‌رسد که باعث شده است برخی بنگاه‌های تولیدی و خدماتی، از تعامل تجاری با دولت هراس داشته باشند و قید آن را بزنند. _x000D_  _x000D_ اما حقیقت این است که نظام مالی و معاملاتی دولت تابع قوانین و قواعد مشخص و استانداردهایی از پیش‌ تعیین شده است که شرکتهای خصوصی و بنگاه‌های شخصی در صورت آشنایی با این قوانین، به راحتی می‌توانند با دولت به عنوان یک شریک تجاری پایدار و توانمند به معامله پرداخته و از لحاظ مالی منتفع شوند._x000D_ خوشبختانه امروزه فرایند مزایده‌ی دارایی‌های دولت یا مناقصات خرید کالا و دریافت خدمات توسط دولت، در کنار مباحث حسابداری بودجه‌ای و نظام حقوقی و بروکراسی دولتی به صورت مکتوب و مستند و به سهولت در دسترس همگان قرار دارد و شما با مطالعه کتاب «نظام حقوقی و مناقصات و معاملات دولتی و عمومی» می‌توانید به یک کارشناس خبره در زمینه معامله با دولت تبدیل شده و به عنوان مشاور به شرکت‌های خصوصی در این زمینه خدمات ارائه دهید و یا این روش‌ها و قواعد را در شرکت خودتان و در تعامل با دولت به کار بگیرید._x000D_ در این کتاب که به تازگی و در پاییز 1397 منتشر شده است، علاوه بر تعریف واژگان تخصصی مرتبط با شراکت تجاری با دولت و اختصارات و معادل‌های واژگانی، مطالبی به روز و کاربردی نیز درباره الزامات قانونی، ضوابط خاص خرید و فروش، مقررات مزایده و مناقصه، فرایند کار کمیسیون‌ها و روش های ارزیابی، فراخوان و تجدید و لغو، هیات‌های رسیدگی به شکایات، ساختار قراردادها، شیوه‌نامه‌های پیمانکاری و مهندسی و تامین کالا و خدمات، قانون محاسبات عمومی کشور، آیین‌نامه‌های اجرایی مختلف، نحوه کار با سامانه تدارکات الکترونیکی دولت (ستاد) و ... آورده شده است._x000D_  

سخن مولف

درصورتی که هم‌اکنون شریک تجاری دولت هستید، یا درصورتی که به هر نحو در تعامل تجاری با دولت با مشکلات و مسائلی روبرو شده‌اید یا درصورتی که در آینده قصد ورود به رابطه تجاری با دولت را دارید و یا در صورتی که قصد فعالیت مشاوره‌ای در این زمینه به شرکتها و سازمان‌ها را دارید، حتما کتاب «نظام حقوقی و مناقصات و معاملات دولتی و عمومی» را مطالعه نموده و از نکات مفید و کاربردی آن استفاده نمایید.

برچسب ها: حقوقی

© Copyright 2019 All Rights Reserved

طراحی سایت : نونگار پردازش

سبد خرید 0
مقایسه
0
فهرست مقایسه خالی است