موجود

سامانه جامع تجارت (آشنایی با گام های کلیدی تجارت)

نویسنده: امین تقی زاده

آشنایی با گام های کلیدی تجارت

تعداد
قیمت: 61,000 تومان

واردات اقلام مختلف به کشور یکی از پرسودترین کسب‌وکارها به شمار می‌رود و اگر فردی بتواند بر فرایندهای واردات کالا از طریق سامانه جامع تجارت مسلط شده و روش خرید و فروش ارز در سامانه دولتی نیما را نیز بداند، می‌تواند وارد حوزه بازرگانی شده و اقدام به واردات کالا به کشور نماید. به همین دلیل بسیاری از افراد و شرکت‌ها تمایل دارند فرایند واردات کالا را فراگرفته تا بتوانند به کسب درآمد در این حوزه بپردازند.

اما قبل از اینکه بتوانیم به یک واردکننده تبدیل شویم باید به سوالاتی مانند ایم‌که آیا واردات کالا به سادگی ممکن است؟ چه مراحل و رویه‌های قانونی باید طی شود؟ خرید ارز چگونه انجام می‌شود؟ آیا برای واردات کالا کارت بازرگانی لازم است؟ برای واردات آیا حتما باید شخصیت حقوقی داشته باشیم؟ و سوالات بسیار دیگر پاسخ دهیم.

بر اساس قوانین کشور ایران، کلیه کالاهای تجاری وارداتی نیاز به اخذ مجوز ورود از سازمان صنعت، معدن و تجارت دارند. طبق ماده 8 قانون مقررات صادرات و واردات و همچنین ماده 5 آئین‌نامه اجرایی، واردکنندگان کالاهای مختلف اعم از دولتی و غیردولتی جهت اخذ مجوز ورود و ثبت سفارش باید منحصرا به وزارت صنعت، معدن و تجارت مراجعه نمایند. موافقت وزارتخانه با ورود کالا، به‌عنوان مجوز ترخیص نیز تلقی شده و نیاز به اخذ مجوز جداگانه نیست.

در گذشته عمل ثبت سفارش فقط از طریق مراجعه حضوری به سازمان توسعه تجارت و با تکمیل کردن فرم‌های متعدد انجام می‌شد، اما پس از راه‌اندازی سامانه ثبتارش در سال 1387، کلیه خدمات ثبت سفارشات واردات کالا به صورت کاملا الکترونیکی در این سامانه انجام می‌شود.

کتاب «سامانه جامع تجارت» ضمن تشریح گام به گام فرایند ثبت سفارش واردات و خرید و فروش ارز در سامانه نیما، به سوالات شما در زمینه بازرگانی خارجی و واردات کالا نیز پاسخ می‌دهد و بهترین مرجع برای تبدیل شما به یک بازرگان بین‌المللی محسوب می‌شود. برخی از سرفصل‌های این کتاب عبارتند از:

ثبت سفارش کالاهای وارداتی به کشور، موارد استثنا ثبت سفارش کالا، بارگذاری صلاحیت ها، مدیریت پیشنهادهای نمایندگی، مدیریت کارتابل، عملیات پایه،‌ عملیات تجارت خارجی، مدیریت مجوز ها، عملیات ارزی بانکی، تعیین منشا ارز، خرید ارز، عملیات ارزی غیر بانکی و ... ‌

کتاب «سامانه جامع تجارت» به صورت مصور تالیف شده است و صفحات و منوهای سامانه‌های جامع تجارت و نیما را برای مخاطب به تصویر کشیده است. بنابراین شما با مطالعه این کتاب به آسانی می‌توانید به یک واردکننده حرفه‌ای تبدیل شوید.

نظرات سامانه جامع تجارت (آشنایی با گام های کلیدی تجارت)

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

مشخصات کتاب

نویسنده امین تقی زاده
مترجم
ناشر شرکت چاپ و نشر بازرگانی
تعداد صفحات 43 صفحه
دسته بندی فناوری اطلاعات
تاریخ انتشار 1401
شابک 9789644686795
قیمت 61,000 تومان
زبان فارسی

فهرست مطالب

مقدمه_x000D_ واردات و اهداف آن_x000D_ ثبت سفارش چیست_x000D_ تاریخچه ثبت سفارش_x000D_ ثبت سفارش کالاهای وارداتی به کشور_x000D_ موارد استثنا جهت ثبت سفارش کالا_x000D_ سامانه جامع تجارت_x000D_ مراحل ثبت سفارش درسامانه جامع تجارت_x000D_ الف) بارگزاری صلاحیت ها_x000D_ ب(معرفی شرکت_x000D_ پ( مدیریت پیشنهاد های نمایندگی_x000D_ ت( مدیریت کارتابل_x000D_ معرفی شرکت_x000D_ بازرگان حقوقی_x000D_ الف( عملیات پایه:_x000D_ ب( عملیات تجارت خارجی_x000D_ مدیریت مجوزها_x000D_ وضعیت کالای دارای نمایندگی_x000D_ عملیات ارزی_x000D_ مدیریت عملیات ارزی بانکی_x000D_ مدیریت عملیات ارزی غیر بانکی_x000D_ پرونده های بدون انتقال ارز_x000D_ شرایط ویژه تخصیص ارز و تایید ثبت سفارش توسط سازمان صنعت_x000D_ منابع

سخن مولف

امیدواریم که در این کتاب توانسته باشیم علی رغم تغییرات پی در پی در روند تجارت بین الملل که باعث شد چندین مرتبه اصلاحات در کتاب صورت بگیرد، اطلاعات مورد نیاز بازرگانان محترم را جمع آوری و انتقال داده باشیم.

_x000D_

با تشکر

_x000D_

امین تقی زاده

برچسب ها: سامانه جامع تجارت

© Copyright 2019 All Rights Reserved

طراحی سایت : نونگار پردازش

سبد خرید 0
مقایسه
0
فهرست مقایسه خالی است