2 تا 3 روز آینده

مدیریت چریکی

.

تعداد
قیمت: 126,000 تومان

در یک تفکر سیستمی، بهبود یک کسب‌و‌کار تحت‌تاثیر بهبود همه‌ جنبه‌های مربوط به آن کسب‌و‌کار بوده که یکی از جنبه‌های آن بهبود مدیریت آن کسب‌و‌کار است. از این‌رو و با توجه به آنکه کتاب‌های چاپ‌شده توسط شرکت چاپ و نشر بازرگانی تمام جنبه‌های مربوط به حوزه کسب‌و‌کار و بازرگانی را در برمی‌گیرد شرکت چاپ و نشر بازرگانی
بر آن شد تا در کنار سایر کتاب‌های چاپ شده در حوزه مدیریت فردی و مدیریت بر خود به چاپ این کتاب همت گمارد، چراکه پرورش مهارت‌های مدیریت فردی از جنبه‌های مختلفی حائز اهمیت بوده که می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

با توجه به نقش مدیریت ارشد در تغییر و تحول سازمانی، توسعه مهارت‌های فردی ایشان حائز اهمیت بوده و از طرفی در کسب‌و‌کارهای کوچک که بیشتر متکی به افراد می‌باشد این موضوع مهم‌تر به‌نظر می‌رسد. از طرفی در کسب‌و‌کارهای کوچک که کمتر متکی به سازمان و تشکیلات منظم است وجود روش‌هایی خارج از سازمان و تشکیلات رسمی ضروری‌تر بوده که موضوع اصلی این کتاب در همین جهت می‌باشد.

به‌غیر از موارد مدیریتی، این کتاب برای سایر افراد شاغل در یک کسب‌و‌کار نیز کاربرد داشته و انتظار می‌رود که تاثیرگذار و مفید باشد.

 

نظرات مدیریت چریکی

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

مشخصات کتاب

نویسنده وحید ناصحی فر
حسین منّتی
مترجم
ناشر شرکت چاپ و نشر بازرگانی
تعداد صفحات 380 صفحه
دسته بندی سازمان و توسعه منابع انسانی
تاریخ انتشار 1389
شابک 0
قیمت 126,000 تومان
زبان persian

فهرست مطالب

فصل اول: مهارت‌های مدیران در مدیریت چریکی... _x000D_ فصل دوم: ویژگی‌های مدیران در مدیریت چریکی... _x000D_ فصل سوم: مهارت‌های ارتباطی... _x000D_ فصل چهارم: مهارت‌های مهندسی فکر.. _x000D_ فصل پنجم: مهارت‌های مهندسی تغییر.. _x000D_ فصل ششم: مهارت‌های مدیریت بر خود.. _x000D_ فصل هفتم: مهارت‌های مدیریت استرس..... _x000D_ فصل هشتم: مهارت‌های مدیریت زمان.. _x000D_ فصل نهم: مهارت‌های خلاقیت و نوآوری... _x000D_ فصل دهم: مهارت‌های تصمیم‌گیری... _x000D_ فصل یازدهم: مهارت‌های شناخت و حل مسائل... _x000D_ فصل دوازدهم: مهارت‌های مدیریت بحران.. _x000D_ فصل سیزدهم: مهارت‌های مهندسی کسب و کار. _x000D_ فصل چهاردهم: مهارت‌های تهیه برنامه بازاریابی... _x000D_ فصل پانزدهم: مهارت‌های مذاکرات تجاری... _x000D_ فصل شانزدهم: مهارت‌های بازاریابی... _x000D_ فصل هفدهم: مهارت‌های شناخت بازار. _x000D_ فصل هجدهم: مهارت‌های شناخت مشتری و مشتری‌مداری... _x000D_ فصل نوزدهم: مهارت‌های فروشندگی و مدیریت فروش..... _x000D_ فصل بیستم: مهارت‌های شناخت رقبا. _x000D_ فصل بیست ویکم: مهارت‌های مدیریت بهره‌وری... _x000D_ فصل بیست و دوم: مهارت‌های مدیریت منابع انسانی... _x000D_ فصل بیست و سوم: مهارت‌های حسابداری و مالی... _x000D_ فصل بیست و چهارم: مهارت‌های مکاتبات اداری... _x000D_  

سخن مولف

در یک دیدگاه با تحول مدیران یک کسب و کار، آن کسب و کار متحول می‌شود. به عبارت دیگر مدیریت یک کسب و کار در کنار سایر منابع، بر موفقیت آن تاثیر اساسی دارد. در دیدگاه دیگر دست مرئی مدیران است که تعادل در کسب و کار و به تبع آن جامعه را به‌دنبال دارد.

_x000D_

از طرفی دانش مدیریت، دانشی فراگیر بوده و فقط مخصوص مدیران سازمان‌های بزرگ و متوسط نیست، بلکه مباحث زیادی وجود دارد که در کسب و کارهای کوچک و حتی اصناف نیز قابل استفاده می‌باشند؛ تا آنجایی که مباحثی از قبیل خود مدیریتی یا خودسازی‌که در مدیریت مطرح شده است، می‌تواند برای غیرمدیران نیز قابل استفاده باشد.

_x000D_

رویکرد اصلی این کتاب در دو جنبه اساسی قابل بیان است:

_x000D_

نخست، تاکید بر مباحث فردی است؛ این ویژگی سبب گردیده که کتاب حاضر برای غیرمدیران نیز، جهت استفاده در زندگی روزمره فردی یا سازمانی، کاربرد داشته باشد. دوم،‌ تاکید بر مباحثی‌ است که در‌شرکت‌های متوسط،‌کوچک و یا اصناف، قابل استفاده باشد.

_x000D_

انتخاب عنوان مدیریت چریکی یا پارتیزانی نیز به جهت محتوی و کاربرد کتاب در نظر گرفته شده است، چرا که برای مدیریت سازمان‌های بزرگ موضوعات مدیریتی کلاسیک، ساختارمند و منظم در دانشگاه‌ها تدریس می‌شود. ولی محتوی این کتاب شامل مباحثی است که در مدیریت غیرساختارمند (نامنظم) قابل استفاده می‌باشد. البته باید خاطر نشان گردد، منظور از مدیریت چریکی یا مدیریت غیرساختارمند یا مدیریت نامنظم، نبود نظم و گرایش به بی‌نظمی نیست بلکه منظور اصلی عدم نیاز کسب و کارهای کوچک، اصناف و یا اشخاص به تئوری‌های کلاسیک مدیریتی مربوط به سازمان‌های بزرگ است.

_x000D_

بدیهی است مطالب این کتاب برای مدیران سازمان‌های بزرگ و در سطح فردی نیز قابل استفاده بوده و با توجه به رویکرد کتاب که به مطالب حوزه کسب و کارهای کوچک، اصناف و اشخاص پرداخته است، مطالب کلاسیک مدیریت، نظیر تئوری ساختار، مدیریت راهبردی، راهکار منابع انسانی، راهکار بازاریابی، راهکار مالی، مدیریت فناوری، سیستم‌های اطلاعاتی مدیریت، مدیریت سرمایه‌گذاری و مدیریت تحول، خارج از مباحث این کتاب است. البته در برخی از موارد، بنا به ضرورت، تنها به صورت اجمالی به این مباحث اشاره شده است.

_x000D_

در پایان، ذکر این نکته نیز ضروری است که تمام مطالب حوزه مدیریت چریکی فراتر از محدوده یک کتاب بوده و امید است در تالیفات بعدی به آن پرداخته شود.

_x000D_

 

_x000D_

بهار 1389

_x000D_

وحید ناصحی‌فر

_x000D_

حسین منّتی

_x000D_

 

برچسب ها: مدیریت

© Copyright 2019 All Rights Reserved

طراحی سایت نونگار پردازش

سبد خرید 0
مقایسه
0
فهرست مقایسه خالی است