موجود

بازاریابی بین الملل (درویشی ، عامری )

بازاریابی بین الملل (درویشی ، عامری )

تعداد
قیمت: 480,000 تومان

منطق بازاریابی بین‌المللی را درک کنید. ​

ارتباط بین بازاریابی بین‌المللی و تجارت بین‌المللی را بفهمید. ​
مزایا و چالش‌هایی که بازاریابی بین‌المللی مصرف‌کنندگان، تامین‌کنندگان، رقبا و کشورها را در معرض آن‌ها قرار می‌دهد، درک کنید.

نظرات بازاریابی بین الملل (درویشی ، عامری )

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

مشخصات کتاب

نویسنده مایکل آرچینکوتا
ایلکا آرونکاینن
مترجم مریم درویشی
فواد عامری
ناشر شرکت چاپ و نشر بازرگانی
تعداد صفحات 654 صفحه
دسته بندی بازاریابی و کارآفرینی
تاریخ انتشار 1401
شابک 97896446
قیمت 480,000 تومان
زبان فارسی

فهرست مطالب


سخن مولف

شما می‌خواهید کاری هیجان‌انگیز، مهم و ضروری یعنی شناخت بازاریابی بین‌المللی را شروع کنید. بازاریابی بین‌المللی هیجان‌انگیز است زیرا علم و هنر کسب و کار را با بسیاری دیگر از رشته‌ها تلفیق می‌کند. اقتصاد، انسان شناسی، مطالعات فرهنگی، جغرافی، تاریخ، زبان، فقه، آمار، جمعیت‌شناسی و بسیاری رشته‌های دیگر ترکیب می‌شوند تا به شما در فهم بازار جهانی کمک کنند.  محیط کسب و کارهای مختلف، کنجکاوی فکری شما را تحریک می‌کند و در نتیجه  این امر شما می‌توانید پدیده‌های جدید را فراگرفته و درک نمایید. 
جهانی که دیگر دهکده خوانده می‌شود بر ادعای فیلسوف بزرگ یونان ارسطو که خود را شهروند جهانی می‌داند صحه می‌گذارد. بازاریابی بین‌المللی هر روز در اطراف ما اتفاق می‌افتد، تأثیر عمده‌ای بر زندگی ما دارد و فرصتها و چالشهایی جدید را ارائه می‌دهد. پس از مطالعه این کتاب و مشاهده پدیده‌های بازاریابی بین‌المللی، آنچه را اتفاق می‌افتد خواهید دید، خواهید فهمید و حتی شاید باعث رخ دادن آن شوید. این بهتر از آن است که گوشه‌ای بایستید و از آن چه اتفاق افتاده است، شگفت زده شوید.  بازاریابی بین‌المللی ضروری است زیرا از نقطه‌نظر ملی، انزواگرایی اقتصادی غیرممکن شده است. تعلل در مشارکت با بازارهای جهانی باعث تضعیف قابلیت‌های اقتصادی یک ملت و کاهش استانداردهای زندگی شهروندان آن می‌شود. بازاریابی بین‌المللی موفق، نوید بخش بهبود کیفیت زندگی، جامعه‌ای بهتر و تعاملات کسب و کار کاراتر می‌باشد. 
کتاب حاضر ترجمه اثر فاخر و کامل "بازاریابی بین‌المللی" از نویسندگان مطرح جهانی این حوزه، مایکل آر چینکوتا و ایلکا آ رونکاینن می‌باشد که در هجده فصل مفصل و وزین و برای دانشجویان رشته مدیریت بازرگانی در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری تدوین گردیده است.
فصل اول با عنوان محرک‌های محیطی جهانی با پیش‌درآمدی مفصل به یازاریابی بین‌المللی، فرصتها و چالشهای بازار یابی بین‌المللی را مورد بررسی قرار داده و در یک ضمیمه قابل توجه به مباحث بنیادی مدیریت بازاریابی پرداخته که برای مطالعه هر اثر بازاریابی لازم و ضروری است. در فصل دوم نویسندگان با نگاهی بر سیاستها و چارچوب‌های بین‌المللی و ابعاد تاریخی آن، نهادهای فراملی مؤثر بر تجارت جهانی و مؤسسات منطقه‌ای مهم را  تشریح می‌کنند. در فصل سوم نقش فرهنگ در بازاریابی بین‌المللی و اجزا و ارکان تأثیر گذار آن بررسی شده است. در فصل چهارم به محیط اقتصادی پرداخته می‌شود. کتاب محیط سیاسی و قانونی و سطوح سه‌گانه شکل‌دهنده جهان مصرف کنندگان و مطالب مرتبط با این عوامل را در دو فصل پنجم و ششم دنبال می‌کند. فصل هفتم به برنامه‌ریزی استراتژیک اختصاص داده شده و در فصل هشتم تحلیل مردم و بازارها، مطالعه انواع پارامترهای مربوطه،  نقش منابع اطلاعاتی و تجزیه و تحلیل داده‌ها و انواع تکنیک‌های تحقیقی این حوزه مورد توجه قرار گرفته است. فصل نهم ورود به بازارهای بین‌المللی و انواع استراتژی‌های ورود را موشکافانه بررسی می‌کند. در فصل دهم سازماندهی، اجرا و کنترل بازاریابی همراه با شرح مفصل انواع ساختارهای سازمانی جهانی در حوزه بازاریابی بین‌المللی آورده شده است. مبحث تخصصی آمیخته‌های بازاریابی با مدیریت محصول، برندهای جهانی و استراتژی‌های برند و معرفی جهانی محصول در فصل یازدهم آغاز می‌شود. آمیخته بازاریابی در فصل‌های دوازده و سیزده و فصل چهاردهم ادامه یافته و به بازاریابی جهانی خدمات، تبلیغات، ترفیع و فروش، استراتژی‌ها و تاکتیک‌های قیمت‌گذاری و مباحث مدیریت ریسک و تامین‌های مالی تجاری می‌پردازد و در نهایت در فصل پانزدهم مبحث آمیخته با لجستیک جهانی و ساختار کانال‌های توزیع و انتخاب واسطه‌ها و زنجیره‌های تامین خاتمه پیدا می‌کند. نویسندگان مبحث نوین و جذاب شبکه‌های اجتماعی و ارتباطات را با طرح مباحث روز در این حوزه در فصل شانزدهم  ادامه می‌دهند. به مباحث روز رهبری، مسئولیت اجتماعی شرکت‌ها و پایداری در فصل هفدهم پرداخته می‌شود و نهایتاً در فصل پایانی مسیر‌ها و چالش‌های پیش‌رو در این حوزه مورد بررسی قرار گرفته و موارد میدانی با خوانندگان در میان گذاشته می‌شود.

برچسب ها: بازاریابی

© Copyright 2019 All Rights Reserved

طراحی سایت : نونگار پردازش

سبد خرید 0
مقایسه
0
فهرست مقایسه خالی است