موجود

مدیریت وفاداری مشتریان دیجیتال

از برنامه¬های وفاداری سنتی تا تجارب مشتری امنی¬چنل

تعداد
قیمت: 235,000 تومان

مفهوم وفاداری مشتری مدت‌ها است که در قلب بازاریابی بوده است. اما محوریت آن و همچنین درک آنچه دقیقاً در آن وجود دارد به اندازه ابزارها، راهبردها و فناوری‌هایی که شرکت‌ها برای دستیابی به آن بکار گرفته‌اند متفاوت بوده و تکامل یافته است. این امر می‌تواند به عنوان آرزویی دست‌نیافتنی به نظر برسد: چیزی که به نگرش و رفتار مشتری مربوط می‌شود، چیزی که در خرید مجدد فرد شکل می‌گیرد و در نهایت چیزی که می‌تواند به یک شرکت کمک کند تا مشتریان موجود را حفظ کند و مشتریان جدیدی را به دست آورد. اما اگرچه ممکن است برای بعضی از افراد پیچیده و چندوجهی به نظر برسد و برای برخی دیگر گنگ باشد، اما به‌طور فزاینده‌ای در دنیای کسب‌وکار روشن شده ‌است که ارزش آن را دارد که وفاداری مشتری را به عنوان یک هدف استراتژیک دنبال کنند و هرچه بیشتر و بیشتر شرکت‌ها استراتژی‌های محور وفاداری را اتخاذ می‌کنند‌، نتایج مطلوب آن را مشاهده می‌کنند. کتاب حاضر به دنبال بررسی دو شرکتی است که در حال حاضر پیشتاز این راه هستند: آمازون و علی‌بابا.
آمازن پرایم و بینش مشتری
در اکتبر سال ۲۰۱۸ آمازون اولین فروشگاه ۴ ستاره خود را در شهر نیویورک افتتاح کرد. این امر به چند دلیل مرتبط است. اول این‌که گواهی بر نیاز خرده‌فروشان و به‌طور خاص بازیگران تجارت الکترونیکی برای کار کردن با کانال‌های چندگانه و توسعه حضور فیزیکی و تلفیق آن با عملیات آنلاین خود به روش‌هایی که بیشتر و بیشتر یکپارچه یا «امنی‌چنل» هستند، می‌باشد. دوم این‌که فروشگاه جدید دو تا از بزرگترین نقاط قوت آمازون را به صورت آنلاین منعکس می‌کند: سیستم رتبه‌بندی بر مبنای ستاره و بررسی مشتری. مشتریانی که از فروشگاه ۴ ستاره بازدید می‌کنند، دریافتند که کالاها براساس رتبه‌بندی (همان‌طور که از نام فروشگاه واضح است، همه آن‌ها دارای ۴ ستاره و بالاتر هستند) یا دسته‌بندی‌های دیگری مانند "مکرراً با هم خریداری شده"، "بیشترین آرزو برای” یا “جذاب در اطراف نیویورک" نمایش داده می‌شود (هولند، ۲۰۱۸).
از زمان ظهور تجارت الکترونیکی در دهه ۱۹۸۰ و ۱۹۹۰، فرایند خرید آنلاین اصلاح شده و به شکل ویژگی‌های مختلفی که امروزه مشتریان آن را می‌شناسند، شکل گرفته است، مانند لیست آرزوها، بررسی‌ها، رتبه‌بندی‌ها و توصیه‌های مبتنی بر خریدهای قبلی یا برگرفته از مشتریان مشابه و تاریخچه خرید. همه این موارد برای چیدمان فروشگاه و نمایش محصولات در فروشگاه ۴ ستاره آمازون اعمال شده است. بنابراین آمازون از بینش بدست آمده از تجزیه و تحلیل رفتار خرید مشتری در یک کانال (آنلاین) برای طراحی تجربه مشتری در کانال دیگر (درون فروشگاه) استفاده کرده است و باعث ایجاد نگاه و احساس مداوم از برند در سراسر کانال‌ها می‌شود. دلیل سوم این‌که چرا فروشگاه جدید آمازون با اهداف شما مرتبط است، مربوط به وفاداری است. هر کالای موجود در فروشگاه با یک برچسب قفسه الکترونیکی (نوعی برچسب قیمت دیجیتال) همراه است. برچسب، نام محصول، رتبه‌بندی ستاره‌ای آن و تعداد نظرات مشتریان را نشان می‌دهد. در زیر آن دو قیمت ارائه می‌شود: قیمت معمولی و قیمت تخفیف‌دار برای مشتریان آمازون پرایم.

نظرات مدیریت وفاداری مشتریان دیجیتال

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

مشخصات کتاب

نویسنده کریستینا زیلیانی
مارکو ایووا
مترجم رضا سمیع زاده
شهلا زندی
ناشر چاپ و نشر بازرگانی
تعداد صفحات 284 صفحه
دسته بندی مدیریت
تاریخ انتشار 1399
شابک 9789644688744
قیمت 235,000 تومان
زبان فارسی

فهرست مطالب

_x000D_ _x000D_ فهرست_x000D_ مطالب _x000D_ _x000D_ پیش­گفتار.............................................................................. ................................................................................._x000D_ _x000D_ فصل اول _x000D_ _x000D_ وفاداری_x000D_ و بازاریابی ................................................................................................................................................_x000D_ _x000D_ فصل دوم_x000D_ _x000D_ تکامل_x000D_ مدیریت وفاداری ........................................................................................................................................._x000D_ _x000D_ فصل سوم_x000D_ _x000D_ وفادار_x000D_ ساختن شرکای کانال ...................................................................................................................................._x000D_ _x000D_ فصل چهارم_x000D_ _x000D_ تأثیر_x000D_ ابَرداده و هوش مصنوعی.................................................................................................................................._x000D_ _x000D_ فصل پنجم_x000D_ _x000D_ آنچه در مورد برنامه­های وفاداری می­دانید .............................................................................................................._x000D_ _x000D_ فصل ششم_x000D_ _x000D_ مدیریت_x000D_ تجربه مشتری برای ایجاد وفاداری مشتری ................................................................................................_x000D_ _x000D_ فصل هفتم_x000D_ _x000D_ استفاده_x000D_ از بینش مشتری در مدیریت خرده­فروشی...................................................................................................._x000D_ _x000D_ فصل هشتم_x000D_ _x000D_ وفاداری_x000D_ در محیط امنی­چنل....................................................................................................................................._x000D_ _x000D_ فصل نهم_x000D_ _x000D_ به­دست_x000D_ آوردن حق وفاداری باریلا و_x000D_ استارباکس_x000D_ ....................................................................................................._x000D_ _x000D_ فصل دهم_x000D_ _x000D_ چالش‌های_x000D_ آینده ....................................................................................................................................................._x000D_ _x000D_ اصطلاحات_x000D_ ....

سخن مولف

کسب و کارهای دیجیتال دنیا، امروز از جمله کارهایی هستند که دنیا را در دست خود گرفته‌اند. بعد از شیوع بیماری کرونا، اهمیت چنین کارهایی بیش از پیش معلوم شد. اما آیا هر کسب و کاری می‌تواند موفق باشد؟ مدیران چنین تجارت‌هایی چگونه می‌توانند کار خود را رشد دهند؟
آمازون و علی بابا دو شرکتی هستند که در این زمینه پیشتازند. یکی از رموز موفقیت آن‌ها این است که بر روی وفاداری مشتری، به عنوان یک هدف استراتژیک کار کرده‌اند. اگر بخواهیم تعریفی از مدیریت وفاداری ارائه دهیم، می‌توانیم آن را به این صورت خلاصه کنیم: مدیریت وفاداری، یک تلاش مداوم برای ایجاد و توسعه یک فضای آزاد برای مشتری است.کریستینا زیلیانی و مارکو ایووا در کتاب مدیریت وفاداری مشتریان دیجیتال به بررسی این مفهوم پرداخته‌اند و دو شرکت بزرگ دنیا و تلاش‌هایشان را در این زمینه بررسی می‌کنند. این بررسی به تمام مخاطبان کمک می‌کند تا بتوانند کار خود را رشد و پیشرفت بدهند و برنامه استراتژیک و طولانی مدتی برای بالا بردن وفاداری مشتریان خود تنظیم کنند.

برچسب ها: مدیریت

© Copyright 2019 All Rights Reserved

طراحی سایت : نونگار پردازش

سبد خرید 0
مقایسه
0
فهرست مقایسه خالی است